مرور رده

آیت الله مهدوی

آیت الله سید ابوالحسن مهدوی

سند ۲۰۳۰ غیرت را از جوانان ایرانی می گیرد

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه غیرت به معنای اقدام برای تغییر کردن است گفت: در سند ۲۰۳۰ دشمنان خواستار تغییر سبک زندگی و تربیت نوجوانان ما به سمت و سوی خواسته های آمریکایی است؛ در این سند ، ۱۷ خواسته مطرح شده که یکی از آنها ترویج تربیت…

اجتماع طلاب و روحانیون جهادی اصفهان اعزامی به مناطق سیل‌زده + تصاویر

امام جمعه موقت اصفهان، حضور با عمامه روحانیون در عرصه خدمت رسانی به سیل زدگان را درس عملی به دیگران دانست و گفت: طلاب جهادی برای نگارش خاطرات خدمت رسانی دست به قلم شوند.

فقیر و غنی؛ همه در حال امتحان‌شدن هستند

آیت الله مهدوی گفت: خداوند ارزاق را تقسیم می‌کند و به بعضی بیشتر و به بعضی کمتر می‌دهد. یعنی اگر به کسی بیشتر داد یا کمتر، یک مصلحت‌هایی در آن است، هر کسی را که ثروت به او داده در ثروت او را آزمایش می‌کند و آن کسی هم که دچار فقر باشد را در…

رمز و راز اعتکاف در انقطاع از دنیا است

آیت الله مهدوی گفت: انقطاع مقام زهد را برای فرد به همراه می آورد و این به معنای آن است که انسان ترک تعلق از دنیا می کند و وقتی انسان از دنیا دل برید، پرواز می کند، اما مشکل انسان ها همین چسبیدن به دنیا است.

راه رسیدن به راحتی

امام جمعه موقت اصفهان گفت: شخصی به امام‌صادق (علیه‌السلام) عرض کرد «راه رسیدن به راحتی چیست؟» حضرت در پاسخ فرمودند «در مخالفت با هوای نفْس است» سپس پرسید «راحتی چه‌وقت پیدا می‌شود؟» حضرت فرمودند «در همان روز اول که وارد بهشت می‌شود».

حفظ و حراست از آرمان شهدا وظیفه امروز ماست

امام جمعه موقت اصفهان در مراسم وداع با شهدای حمله تروریستی سیستان و بلوچستان، گفت: دشمنان فکر می کنند با شهید کردن این عزیزان، انقلاب از مسیر خود منحرف و یا سرعت حرکتش کُند می شود، درحالی که چنین خیالی باطل است، چرا که با شهید شدن این…

مسئولان صادقانه به مردم خدمت کنند

آیت الله مهدوی، ایستادگی و استقامت بر سر ارزش ها و اصول انقلاب را پیام مردم در راهپمایی ۲۲ بهمن اعلام کرد و گفت: مردم وظیفه خود را انجام دادند و بر همین اساس مسوولان وظیفه سنگین تری پیدا کردند و در یک کلمه باید به مردم صادقانه خدمت کنند.

مردم از مسئولین گله مندند ولی با صلابت در ۲۲بهمن شرکت می کنند

امام جمعه موقت اصفهان گفت: تمسک به بهترین مفسران قرآن کریم که همان اهل بیت علیهم السلام هستند، مانع از انحراف ما می شود، قرآن ما را به معیت با فاطمه الزهرا(س) سفارش وتوصیه می کند، کسی که با امام زمانش هست، مکررا با مع صادقین است.