مرور رده

معاونت آموزش و پژوهش

معاونت آموزش و پژوهش

آغاز پذیرش حوزه علمیه اصفهان از ۲۰ بهمن ماه

حجت الاسلام جلالی با بیان اینکه پذیرش حوزه علمیه اصفهان از ۲۰ بهمن ماه به صورت سراسری آغاز می شود گفت: لازم است مسئولین آموزش مدارس علمیه در این زمینه اطلاع رسانی و تبلیغ دقیق، هدفدار و موثر انجام دهند.

تصحیح ۳۰ هزار برگه امتحانی نیمسال اول در قالب۶۰ عنوان درس

حجت الاسلام شریف زاده گفت: در امتحانات نیمسال اول تحصیلی ۹۸-۹۷ بالغ بر ۵هزارو۲۰۰نفر طلبه در امتحانات شرکت کردند که به طور کلی ۳۰ هزار برگه امتحانی در قالب ۶۰ عنوان درس توسط ۵۰ استاد متخصص به صورت همزمان تصحیح می شود.

با بحران نظریه پردازی مواجه ایم/ عده ای فقط درس و تدریس در حوزه ها را می بینند

عضو جامعه مدرسین حوزه با اشاره به این که عده ای فقط درس و تدریس در حوزه ها را می بینند، گفت: در حوزه های علمیه بعداز انقلاب اسلامی و ۴۰ سال گذشته، برخلاف دوران قبل از آن، پژوهش بر آموزش غلبه دارد، گرچه دراین دوران با بحران نظریه پردازی…

تسهیلات ویژه ای به ممتازان آموزشی در نمایشگاه کتاب حوزویان ارائه شود

حجت الاسلام جلالی با تاکید بر حضور حداکثری ناشران و مراکز دینی فعال در حوزه نشر و چاپ کتاب در نمایشگاه کتاب ویژه حوزویان دراصفهان گفت: دراین نمایشگاه باید تسهیلات ویژه ای به ممتازین آموزشی همچون بن های تخفیف ارائه شود.

آسیب شناسی برنامه های پژوهشی در حوزه علمیه اصفهان

به مناسبت هفته پژوهش جلسه مسولین پژوهش مدارس حوزه علمیه استان اصفهان در تاریخ ۲۹/۰۹/۱۳۹۷ با موضوع آسیب شناسی برنامه های پژوهشی در حوزه علمیه اصفهان برگزار گردید در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین محسن جلالی معاونت محترم آموزش و پژوهش با…

طلبه ای که درس نخواند زیان دیده دنیا و آخرت است

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با تأکید بر پژوهش کردن در مسیر طلبگی و تحصیل علوم دینی گفت: برگزاری جشنواره علامه حلی، زمینه خوبی برای گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش در میان طلاب علوم دینی فراهم آورده است.

«فقه» کهن است، اما کهنه نیست/ تشکیل « شورای حقوقی فقه معاصر »

حجت الاسلام صبوری فیروزآبادی با بیان این که فقه ما «کهن» هست، ولی «کهنه» نیست و توانایی پاسخگویی به مسایل جدید را دارد، تصریح کرد: اگر قرار است اقدامات جدید و تحولاتی صورت بگیرد، باید به فقه ریشه دار گذشته ما پیوند بخورد.

ویژه برنامه های هفته پژوهش حوزه علمیه اصفهان تشریح شد

مسئول واحد پژوهش حوزه علمیه اصفهان گفت: برگزاری نشست های مختلف علمی در سطح مدارس علمیه، دیدار با پژوهشگران باسابقه، تجلیل از ممتازین پژوهشی حوزه علمیه از جمله برنامه های هفته پژوهش حوزه علمیه اصفهان است.

کرسی درس نهج البلاغه در حوزه اصفهان راه اندازی شد

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان با تاکید براینکه اگر کسی نهج البلاغه را مطالعه کند خیلی بهترو زیباتر قرآن کریم را می فهمد، گفت: ترویج هر چه بیشترو بهتر نهج البلاغه در سطوح مخلتف جامعه هدف ما درموسسه نهج البلاغه است.