طلاب اصفهان « امدادگر هلال احمر » می شوند

حجت الاسلام مجتبی امیریان

حجت الاسلام امیریان گفت: دومین دوره فشرده كلاس های آموزشی هلال احمر و اولین دوره تخصصی عمومی امداد و كمك های اولیه با هدف بالابردن توان طلاب برگزار می شود.

حجت الاسلام مجتبی امیریان اظهار کرد: دومین دوره فشرده کلاس های آموزشی هلال احمر و اولین دوره تخصصی عمومی امداد و کمک های اولیه با هدف بالابردن توان طلاب در عرصه فعالیت های اجتماعی و فرهنگی، توسط واحد فرهنگی معاونت تهذیب و تبلیغ مرکز مدیریت حوزه علمیه استان اصفهان برگزار می شود.

وی بیان کرد: این دوره با شرکت بیش از ۸۰ نفر از طلاب در دو مقطع و در روزهای یکشنبه و سه شنبه هر هفته، به صورت فشرده و کاربردی اجرا می گردد.

مسئول واحد فرهنگی حوزه علمیه اصفهان عنوان کرد: سر فصل های آموزشی این دوره شامل کمک های اولیه و اهداف آن، اصول ایمنی و قانونی در کمک های اولیه، روش مواجهه با مصدوم، خفگی ها، احیای قلبی- ریوی(سی پی آر)، خونریزی، پانسمان، آسیب های استخوانی –مفصلی و عضلانی، بانداژ، آتل بندی، حمل مصدوم، فوریت های پزشکی، مسمومیت ها – نیش و گزش و گازگرفتگی، سوختگی ها، آسیب های ناشی از گرما و سرماست.

وی افزود: در پایان این دوره و پس از برگزاری آزمون، به شرکت کنندگانی که با موفقیت این مرحله را سپری کنند، گواهی معتبر دوره تخصصی، اعطا می شود.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =