دومین دوره تربیت مربی سیاسی در اصفهان آغاز شد

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی امیریان

مسئول واحد فرهنگی معاونت تهذیب و تبلیغ حوزه های علمیه استان اصفهان از برگزاری دومین دوره تربیت مربی سیاسی در حوزه علمیه استان اصفهان خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی امیریان اظهار کرد: با توجه به مطالبه طلاب، اساتید و فضلای حوزه علمیه مبنی بر تربیت تحلیل گران طلبه در سطح استان برای پاسخگویی به سئوالات طلاب،عموم مردم در مساجد و…. تصمیم گرفتیم دوره ای تدوین شود که مبانی سیاسی اسلام به طلاب آموزش داده شود تا در چند سال آینده پایگاه ها، نهادها، سازمان ها، مدارس آموزش و پرورش از این طلاب بهره مند شود.

وی بیان کرد: اولین دوره تربیت مربی سیاسی از ۱۲شهریور۹۶ آغاز و ۲۷ بهمن۹۷ به پایان رسید و خروجی های این دوره پس از آزمون ها و کنفرانس ها حدود ۴۰نفر می باشند که به زودی برای سخنرانی به محافل و مجلس معرفی می شود.

حجت الاسلام امیریان در مورد دومین دوره مربی سیاسی افزود:دومین دوره تربیت مربی سیاسی باتوجه به استقبال خوب طلاب در دوره اول تدوین شد و تاکنون حدود ۹۰نفر ثبت نام کرده اند که مسلما برای رسیدن به حد نصاب استاندارد چندین نفر از لیست،پس از مصاحبه خارج خواهند شد.

مسئول واحد فرهنگی معاونت تهذیب و تبلیغ حوزه های علمیه استان اصفهان در مورد اساتید و عناوین مباحث طرح ابراز داشت:یکشنبه ها با موضوع جریان شناسی فکری، فرهنگی، سیاسی با عنوان اجتهاد سیاسی توسط استاد دکترمحسن سلیمانی از اساتید دانشگاه تهران در ۱۲۰ساعت ارائه خواهد شد.

وی در مورد سایر عناوین افزود:در روزهای چهارشنبه هر هفته عناوینی همچون آشنایی با کتب رهبر معظم انقلاب، اقتصاد و معیشت،مباحث تمدنی، ولایت فقیه، رسانه، شناسی، تاریخ، روش تحلیل سیاسی و… در طول یکسال از اسفند۹۷تا اسفند۹۸ ارائه می شود.

حجت الاسلام امیریان در مورد اساتید دعوت شده در این دوره افزود: دکتر اصلانی، دکتر سلیمانی، دکتر بصیری، دکتر مرتضوی، دکتر قدیری ابیانه، دکتر الفت پور و… از تهران و آقایان غلامی و، غلامرضایی، معلمی، خطاط، ارفع تاکنون به دوره دعوت شده اند.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − هفت =