شورای طلاب پل ارتباطی بین طلاب و مرکز مدیریت است

حجت الاسلام سید حسین مومنی:

حجت الاسلام مومنی گفت: مکانیزم بسیار خوبی برای شورای طلاب طراحی شده و اگر جای خود را در مدارس علمیه باز کند بهترین و بالاترین گام مشورتی و تصمیم گیری گروهی، شورای طلاب حوزه علمیه خواهد بود.

حجت الاسلام سید حسین مومنی در جمع اعضای هیئت رئیسه شورای طلاب با اشاره به این که تشکیل شورای طلاب در حوزه های علمیه مسبوق به سابقه نبوده و از دو دوره قبل این کار شروع شده است، اظهار کرد: البته با اشکالات اجرایی نیز در این زمینه مواجه بودیم که یکی از آن اشکالات عدم تجربه این کار در حوزه بود.

وی افزود: امیدواریم در دوره جدید اموری که در آیین نامه ذکر شده اجرایی گردد، همچنان که تا یک دوره مفاد آیین نامه اجرایی نشود نقاط ضعف آن مشخص نمی شود.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان با تاکید بر جایگاه شورای طلاب در انتقال نظرات و پیشنهادات، تصریح کرد: شورای طلاب پل ارتباطی بین طلاب و مرکز مدیریت است، البته پل بی واسطه می باشد، چون ساختار مرکز مدیریت از لحاظ سازمانی وجود دارد اما برخی اوقات در نقل و انتقال نظرات امکان اشکال نیز وجود دارد.

وی اضافه کرد: ممکن است در بین طلاب درخواست هایی وجود داشته باشد که در این ساختار امکان داشت انتقال آن به درستی انجام نشود، لذا شورای طلاب، رابط بی واسطه نظرات طلاب است و اگر نقش خود را صحیح اجرا نماید واقعا می تواند این انتقال را به درستی انجام دهد.

حجت الاسلام مومنی عنوان کرد: مکانیزم بسیار خوبی برای شورای طلاب طراحی شده و اگر جای خود را در مدارس علمیه باز کند، بهترین و بالاترین گام مشورتی و تصمیم گیری گروهی، شورای طلاب حوزه علمیه خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: باید این پل ارتباطی برقرار شود و مدیران حوزه شورای طلاب را جدی بگیرند و جدیت در این مسئله نیز با مدیران حوزه است، تا بتوان به این وسیله نظرات بدنه طلاب را به مدیران برساند، لذا از این موضوع استقبال می کنیم و امیدواریم برکات این اقدام موجب پیشرفت علمی و معنوی حوزه گردد.

خبرگزاری و پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =