روحانیون اصفهانی در کنار قصه پرغصه مردم سیل زده کشور + فیلم

موسسه خطابه امیر بیان که یکی از نهادهای حوزوی محسوب می شود و در عرصه تربیت مربیان و مبلغین توانمند در امر تبلیغ دین شهره است، این بار پیش قراول عرصه تبلیغ عملی دینی یعنی کمک و امداد رسانی به هم وطنان سیل زده شده است .

بدون شک اخبار مربوط به سیل و آب گرفتگی برخی شهرهای کشور و کمک بی دریغ همیشه در صحنه مردم ایران به هم وطنان در صدر اخبار است.

روحانیون و مبلغین دینی از خیل عظیم داوطلبان جهادگر امداد رسانی به هم وطنان خود در هر لباس و مذهب و طایفه ای عقب نمانده و همگام با دیگر آحاد ملت ایران خاصه جوانان، با حضور در شهرهای سیل زده، به یاری مردم سیل زده شتافته اند.

موسسه خطابه امیر بیان که یکی از نهادهای حوزوی محسوب می شود و در عرصه تربیت مربیان و مبلغین توانمند در امر تبلیغ دین شهره است، این بار پیش قراول عرصه تبلیغ عملی دینی یعنی کمک و امداد رسانی به هم وطنان سیل زده شده است .

 حجت الاسلام امین حقیقت نژاد، مدیر موسسه خطابه  امیر بیان شعبه اصفهان پیرامون حضور میدانی خودو مبلغین داوطلب این موسسه در ایام نوروز  و این روزهای در استان های سیل زده برای کمک به مردم اظهار کرد: قطعا یکی از شاخصه های حوزه انقلابی حضور مستقیم در عرصه خدمت رسانی است که باید با همه توان انجام وظیفه کند، لذا از شامگاه جمعه ۱۶ فروردین  هفت دستگاه سواری از اعضای مبلغین امیربیان برای کمک به مناطق سیل زده اعزام شدند. از جمله فعالیت این افراد می‌توان به وصل کردن گاز و رساندن غذای گرم و پاکسازی منازل از گل و لای اشاره کرد.

وی  با اشاره به اینکه در حال حاضر هر شب به مناطق سیل زده لرستان اعزام داریم، عنوان کرد: در حال رایزنی هستیم که به دیگر مناطق سیل زده از جمله خوزستان نیز اعزام داشته باشیم.

حجت الاسلام حقیقت نژاد در خصوص روند ثبت نام و اعزام مبلغین داوطلب برای کمک و امداد رسانی به مردم سیل زده از طریق موسسه امیر بیان اصفهان ابراز کرد: دوستانی که آمادگی داشته باشند به شماره ای که اعلام شده، بصورت پیامکی اعلام آمادگی می‌کنند.

مدیر موسسه امیر بیان اصفهان با اشاره به جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی اظهار کرد: افراد زیادی وقتی فهمیدند ما حضور مستقیم در این مناطق داریم کمک های خود را به ما رساندند .

وی با بیان اینکه روحانیون علاوه بر ایفای نقش در امر کمک و امدادرسانی در حوزه تخصصی چون مشاوره و بازی با کودکان و امر تقویت روحیه ها  و کمک عاطفی به مردم سیل زده  ابراز کرد: هرکس بنا به تخصص‌ خود چون تخصص در امر تاسیسات، رانندگی، مهندسی، فنی و حتی ساخت و ساز  می‌تواند در این زمینه خدمت کند.

حجت الاسلام حقیقت نژاد در پایان خاطرنشان کرد: طبق ثبت نام صورت گرفته از روحانیون داوطلب برای حضور در مناطق سیل زده، در روزهای آتی اعزام هایی به استان های خوزستان و لرستان صورت می گیرد.

دست نوشته یکی از طلاب گروه اعزامی  امیر بیان که شب گذشته از طریق شبکه مجازی نوشته است:

«بعد از یه شب برفی حسابی که بچه ها میگفتند یه جا بگیریم بخوابیم دیگه ادامه دادن خطرناکه . نماز صبح را خرم آباد خوندیم و حرکت کردیم به سمت پلدختر .اولین لحظات ورود به شهر پر از غم پلدختر امروز ساعت ۹صبح بود باید به سمت مقر در تالار امین شهر پلدختر می رفتیم، مکان را پیدا کردیم و بچه ها مستقر شدن صبحانه را نوش جان کردن همه خسته مسیر شده بودن.

دلشون میگفت بخوابیم ولی تونستن بر نفسشان غلبه کنند، در همین حال و هوا بودیم که گفتن شما برید داخل یه انبار تخلیه بار آخه قلدرهامون حسابی تو چشم بودن یکیشون خدابخش قاسمی بود، گفتم رفقا اماده بشید باید بریم رفتیم هماهنگ کردیم برا لباس بارونی و چکمه، همه تحویل گرفتن و پوشیدن لباس های یه دست با اتکت امام رضایی ها.

چندلحظه بعد درخواست ها زیاد شد یه نفر ماشین تویوتا را کنار زد گفت برا پخش نون نیاز به طلبه معمم داریم ،یه نفر گفت برای رد شدن از سیم بکسل چهار تا نیروی سبک وزن می خوایم، اما بین این درخواست ها یه نفر گفت حاج آقا، آب شهر گیر یه حرکت جهادی یه سی نفری نیرو میخوایم  گفتم ما ۱۳نفریم چیکار میخواید بکنید سید می گفت باید بریم کمک بچه های اداره آب، میخوان آب را راه بندازن یه سری محله ها هنوز آبش قطع بود و گیر چند نفرن .

سوار نیسان شدیم و راه افتادیم؛ تازه اول دیدنی ها شروع شد؛ شهر غرق در گل از نوع ماسه ای خیلی عجیب بود، برای همه سوال بود که چطور اینجور شده؟ مردم مشغول بودن، بچه های دلاور سپاه و ارتش همه درگیر کار، خلاصه همه در کنار مردم بودیم»

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − 3 =