اهدای گل و هدیه فرهنگی به توریست های خارجی در اصفهان

حجت الاسلام سید محسن اخوان:

مدیر مدرسه علمیه تبلیغ بین‌الملل ناصریه از اهدا گل و هدایای فرهنگی در میان بیش از ۲هزار توریست خارجی و هموطنان ایرانی بالاخص دختران به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) از سوی گروه فرهنگی ملکا با حمایت و همکاری مدرسه علمیه ناصریه خبر داد.

حجت الاسلام سید محسن اخوان، مدیر مدرسه علمیه تبلیغ بین‌الملل ناصریه، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با اجرای طرح «فرشتگان سرزمین من» در مسجد امام اصفهان که به مناسبت میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر اجرا گردید، طرحی ویژه توریست های خارجی توسط مدرسه علمیه ناصریه برگزار می شود.

وی بیان کرد: در طول تاریخ بشریت، سرنوشت دختران فراز و نشیب های متفاوتی را داشته است، از تکریم تا تحقیر؛ از تبدیل شدن به الهه ای ستوده شده تا زنده به گور شدن، اما با ظهور و حضور دین اسلام در مناطق مختلف جهان، تفکر غالب جاهلیت نسبت به دختران از بین رفته و اسلام به مبارزه با زنده به گور شدن، تبعیض های جنسیتی، محرومیت از کسب دانش، بی ارزش بودن و نداشتن جایگاه اجتماعی پرداخته است.

حجت الاسلام اخوان افزود: اسلام حامی حقوق زن و حفظ کرامت جایگاه زن در جامعه است، دین مبین اسلام با برنامه ای مدون، این ریحانه ی خلقت را برای پذیرش عنوان و مسئولیت مادری آماده می کند.

وی در ادامه گفت: دین ما با حمایت قاطعانه از زنان به حفظ کرامت دختران و زنان پرداخته و برخلاف آنچه در غرب شاهد هستیم از افول زن به موجودی بی ارزش و مصرفی جلوگیری کرده است.

مدیر مدرسه علمیه ناصریه اذعان کرد: اجرای آموخته های دین اسلام به حفظ معصومیت و آرامش زن و پرورش آن کمک می کند، هم اکنون نیز تفکر و رفتارهای نامناسبی در گوشه به گوشه دنیا با دختران می شود چه بسا جاهلیت مدرن لباس و شیوه اش را عوض کرده است، چه بسا ملیتی هایی که تولد و داشتن دختر را عامل شر و بدبختی خود می دانند و نسبت به اصل وجود این گل آفرینش خشم پیدا می کنند.

حجت الاسلام اخوان افزود: در اسلام به بهانه های مختلف از مقام زن و جایگاه مادر، حمایت و قدردانی می شود؛ نمونه ی این حمایت، همین پویش خودجوش و مردمی ست که توسط گروهی از دختران چادری با اهدای گل و هدایای متنوع فرهنگی به استقبال و تبریک این روز به دختران هموطن و همنوعان سایر ملیت ها رفتند.

وی تاکید کرد: برای برنامه امسال در کنار اهدا گل و پذیرایی فرهنگی با کتاب و عکس نوشته های زیبا و جذاب و یادبودهایی برای سنین مختلف، با اهدا گیره های روسری دست ساز به بانوان علاقه مند ایرانی و خارجی ، طعم متفاوتی از پوشش و حجاب را به ایشان چشاندند.

حجت الاسلام اخوان گفت: مدرسه علمیه ناصریه با توجه به رسالت خود در زمینه گردشگری فرهنگی و تبلیغ بین‌الملل ، توانسته است در سالهای اخیر با حمایت از گروه های مختلفی که قصد فعالیت فرهنگی در محدوده بناهای تاریخی میدان امام (نقش جهان) دارند، حرکتی در جهت گسترش و تبلیغ دین مبین اسلام برداشته و اقدامات موثری برای وحدت بخشی به فعالیت گروه های خودجوش و اقدامات آتش به اختیار بردارد.

وی تشریح کرد: این طرح برای چهارمین سال متوالی است که در حال حاضر توسط گروه فرهنگی ملکا و با حمایت معاونت تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان و مدرسه علمیه ناصریه در مسجد جامع عباسی و در مرکز شهر اصفهان برگزار می‌شود و علاوه بر این پویش ، در سایر مناسبت ها نیز با برگزاری مراسم‌هایی به گرامیداشت و تعظیم مقام اهل بیت علیهم صلوات الله پرداخته می‌شود.

مدیر مدرسه علمیه تبلیغی ناصریه یادآور شد: توریست ها با حضور در برنامه گفتگوی آزاد و دوستانه با روحانیون مسلط به زبانهای خارجی توانستند با مبانی اسلام در مورد جایگاه زن در اسلام آشنا شده و سوالات خود را مطرح و پاسخ‌های مکتب تشیع را در مورد جایگاه زن و آزادی در اسلام دریافت کنند.

 

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 8 =